Wyjazd studyjno-szkoleniowy dla rolników województwa łódzkiego

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, co roku organizuje wyjazd studyjno-szkoleniowy dla rolników województwa łódzkiego. Od 21 do 23 października 2022 roku rolnicy województwa łódzkiego przebywali w Gdańsku Jelitkowie. W pierwszym dniu Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Bronisław Węglewski powitał rolników z województwa łódzkiego oraz przedstawicieli instytucji współpracujących z Izbą Rolniczą Województwa Łódzkiego:  panią Annę Bienawską doradcę Zarządu ds. Produktowych i Operacyjnych Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” i  panią Katarzynę Białek - Traut Dyrektora Biura Regionalnego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Łodzi, Eksperta ds. Agro panią Agnieszkę Galanciak z BNP Paribas Bank Polska, pana Dariusza Figasińskiego z Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Consultingowe ADOB – Region Łódzki, pana Adama Krakowiaka – Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwo Jasta Sp. z o. o. oraz właścicielkę „Kancelarii Finansowej od A do Z ” panią Martę Zjawioną. Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Bronisław Węglewski podziękował wszystkim sponsorom wyjazdu, szczególnie Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” oraz BNP Paribas Bank.

W czasie pobytu zorganizowano specjalistyczne szkolenie dla rolników, które przygotowała pani Dyrektor Biura Regionalnego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Łodzi Katarzyna Białek – Traut. Szkolenie TUW „TUW” dotyczyło nowoczesnych rozwiązań ubezpieczeń w rolnictwie. Koncesję w firmie przestawiła Ekspert ds. Agro pani Agnieszka Galanciak z BNP Paribas Bank Polska. Odbył się również konkurs firmy Jasta SP. z o. o. dla rolników przebywających na wyjeździe studyjno-szkoleniowym.  Nagrodą był profesjonalny komputer, który wygrała rolniczka mająca gospodarstwo w powiecie sieradzkim.

W programie wyjazdu przewidziano także zwiedzanie zamku w Gniewie, miasta Gdańska i Muzeum II Wojny Światowej. Pięknie po Gdańsku oprowadziła nas pani Klaudia Kalita, która była również przewodnikiem w Muzeum II Wojny Światowej. Szczególnie polecamy odwiedzenie muzeum i wstawę główną, którą tworzą trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny, wpisane w szerszy kontekst europejski i światowy.