Zapraszamy już 15 stycznia do udziału w Warzywniaku Premium

WiOM Warzywa i Owoce Miękkie, Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa, firma Rijk Zwaan serdecznie zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu WARZYWNIAK PREMIUM, które odbędzie się na Rynku Hurtowym Zjazdowa w Łodzi .ul. Budy 4 we wtorek 15 stycznia 2019 roku. Patronat nad wydarzeniem objął Krajowy Ośrodek Wsparca Rolnictwa oraz Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego. 

Warzywniak Premium to idea tworzenia polskich sklepów warzywniczych Premium. Firmy nasienne mają w ofercie określone odmiany szczególnie smacznych warzyw konkretnego przeznaczenia. Wchodząc do warzywniaka, widzimy odmiany jabłek – widoczne konkretne nazwy i takich ulubionych szukamy. A jak to jest z warzywami? Jest marchew, ale jakiej odmiany? Chcielibyśmy kupić np. odmianę na soki Koral, czy Salsa. Odmiana powinna być podana. Klient ma ją poznać i jej szukać. To samo dotyczy innych gatunków warzyw. Klienci chcą kupować kapusty specjalnie na surówki z nazwą odmiany, buraki w odmianach z większą lub mniejszą zawartością geosminy (posmak ziemi), betanin, cebule w odmianach, np. słodkie, mało ostre, nie mówiąc już o pomidorach, sałatach, a przede wszystkim ziemniakach. 

Handel tymi smakowitymi odmianami nie jest możliwy w wielkich sieciach handlowych (są to często odmiany trudniejsze w transporcie i przechowywaniu, delikatniejsze, przez co smaczniejsze).

Na terenie Łódzkiego Rynku Hurtowego Zjazdowa SA w dniu 15 stycznia 2019 r. urządzony zostanie pokazowy sklep warzywniczy. Pierwsza edycja “Warzywniaka Premium” miała miejsce na Warszawskim Rynku Hurtowym Bronisze w roku 2017, kolejna odbyła się we wrocławskim Targpiaście (24 października 2018 r.).

Ważną częścią “Warzywniaka Premium” jest segment ekologiczny.

PROGRAM SPOTKANIA - 15 stycznia 2019 roku

Rozpoczęcie: godz. 10.00

  • zwiedzenie „Warzywniaka Premium” – ekspozycja odmian warzyw, sposobów ich pakowania,
  • prezentacja smaków regionu łódzkiego,
  • degustacja warzyw – surówek, przekąsek itp.,
  • wykład dr. Andrzeja Czarneckiego (Politechnika Łódzka) – Opakowania inteligentne

Serdecznie zapraszamy!