Zarząd KRIR wystąpił do MŚ ws. nowelizacji ustawy Prawo łowieckie

Zarząd KRIR, realizując wnioski otrzymane z Wielkopolskiej Izby Rolniczej, w dniu 24 stycznia 2018 r. wystosował pismo do Ministra Środowiska - Pana Henryka Kowalczyka oraz do Przewodniczącej Nadzwyczajnej komisji ds. rozpatrzenia rządowego proj. Ustawy o zm. ustawy – Prawo łowieckie - Pani Poseł Anny Paluch ws. możliwości realizacji wniosków dotyczących nowelizowanego Prawa łowieckiego.

Wnioskowane postulaty dotyczą: wymogu zasięgnięcia opinii właściwej terenowo izby rolniczej w procesie tworzenia rocznych planów łowieckich oraz wieloletnich planów hodowalnych oraz uznania szeroko pojętych kiszonek za płody rolne, ewentualnie za innego rodzaju wytwory działalności rolniczej, wobec których wyrządzane przez zwierzynę łowną straty, także podlegają rekompensacie na zasadach określonych w Prawo łowieckie.

(Źródło: KRIR)