Grudniowe wydanie miesięcznika "w nowej roli"

Zapraszamy do lektury i pobierania elektronicznej wersji najnowszego wydania miesięcznika Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego "W NOWEJ ROLI". W grudniowym numerze przedstawiamy problematykę związana z ASF. Na stronie 8 i 9 będziecie mogli Państwo przeczytać o sytuacji w Łódzkiem, a także zapoznać się z wieloma cennymi radami dotyczącymi bioasekuracji.  Wśród interesujących artykułów w tym wydaniu miesięcznika na uwagę zasługuje również artykuł Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie w którym przedstawione są wyniki plonowania roślin bobowatych grubonasiennych i soi w latach 2017-2019 oraz artykuł na temat platformy Agrofagów.

Grudzień to także czas, kiedy karp gości na naszych stołach. O problemach hodowców tej ryby, a także wiele ciekawostek na jej temat znajdziecie Państwo w artykule na stronie 16. Kontynuując świąteczną tematykę… jest taki dzień, jest taka noc - wigilijna noc, to czas niezwykły, bogaty w treści religijne, nasycony tradycją i zwyczajami. Ale nim zasiądziemy przy wspólnej wigilijnej wieczerzy, już z początkiem grudnia wielu z nas czyni pierwsze kroki, które zbliżają nas do świąt. Pierwsze refleksje, prezenty - niejednokrotnie przygotowane własnoręcznie. To także czas radosnej harmonii, wspólnego pieczenia pierników, kiedy choć na chwilę możemy zatrzymać się w szalonym biegu, zapominając o codziennych troskach. O zwyczajach wigilijnych i symbolach we świątecznym wydaniu miesięcznika piszemy na stronie 15.

Zapraszając do lektury życzymy naszym Czytelnikom radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2020 Roku!