Czerwcowe wydanie miesięcznika "W nowej roli"

Szanowni Państwo, zapraszam do lektury czerwcowego wydania „W Nowej Roli”! 25 maja w siedzibie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Łodzi, odbyła się Stała Komisja Problemowa ds. Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, której przedstawiciele spotkali się, by porozmawiać o sytuacji w regionie. Przewodnim tematem posiedzenia (str. 8 i 9) była ochrona roślin i nasiennictwa oraz susza na terenie województwa łódzkiego.

W szeregach stowarzyszenia LGD „Kraina Rawki” (str. 11 i 12) działają liderzy, którzy przyczyniają się do rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego naszego regionu. Między innymi udało się zrealizować projekt pt. „Bocian biały w krajobrazie polskiej wsi”. Jego efektem jest powstanie 5 nowych gniazd bocianich, które znalazły już lokatorów! Nasza okładka przedstawia jedno z takich gniazd - na szczęście dla wszystkich!

23 maja br. w Warszawie odbył się Jubileuszu 30-lecia Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” (str. 5). Gratuluję Pani Ewie Stachura-Kruszewskiej Prezes Zarządu TUW „TUW” i dziękuję za aktywną pracę na rzecz rolników oraz dalej życzę nam tak dobrej współpracy.

Krajowe Święto Truskawki, którego współorganizatorem jest Krajowa Rada Izb Rolniczych, odbędzie się 25 – 26 czerwca w Buczku. O wartościach odżywczych truskawek możecie Państwo przeczytać na stronie 15, natomiast w samym sercu Buczku czekają na Państwa buczkowskie truskawki i wspaniała zabawa! Więcej informacji na stronie 16.

A ja zapraszam Państwa w czerwcowy weekend na Krajowe Święto Truskawki!

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego