Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Poddębickiego

W dniu 06.03.2024roku o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej GS „Samopomoc chłopska” odbyło się III posiedzenie Rady IRWŁ Powiatu Poddębickiego. Pani Ewa Bednarek Przewodnicząca Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Poddębickiego przywitała zaproszonych gości: Członka Zarządu IRWŁ Grzegorza Antoniewskiego, Kierownika ARiMR – Leszka Chmieleckiego oraz Panią Paulinę Gortat-Gapińską- doradcę PZDR oraz Członków Rady IRWŁ Powiatu Poddębickiego.

Targi Agrotech

W dniach 08-10 marca (od piątku do niedzieli) rolnicy z powiatu zduńskowolskiego  odwiedzili  hale targowe, mieli okazję zobaczyć najnowsze technologie, jakie są odpowiedzią na ich potrzeby. Wszystkie Hale Targów Kielce oraz trzy dodatkowe wypełniły się maszynami światowych marek. Targi Techniki Rolniczej Agrotech i Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO przyciągnęły gości z całego kraju. Trzydniowy program targów został po brzegi wypełniony spotkaniami ze znanymi osobami z branży, rolnikami ze znanych programów, czy z youtuberami.

Dzień Sołtysa!

Z okazji Dnia Sołtysa, w imieniu Zarządu IRWŁ, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia dla Pań Sołtysek oraz Panów Sołtysów. Satysfakcji z pracy dla lokalnych społeczności. Pomyślności, sukcesów i wzajemnego zrozumienia. Dużo optymizmu, a przede wszystkim szacunku dla Waszej ciężkiej pracy. Wszystkiego najlepszego!

Bronisław Węglewski

Przemieszczanie zwierząt i siedziba stada - wniosek o zmianę przepisów

Zarząd KRIR realizując wniosek zgłoszony podczas III posiedzenia KRIR VII kadencji w dniu 22 lutego 2024 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego w dniu 6 marca 2024 r. w kwestii dotyczącej zmiany przepisów dotyczących przemieszczania zwierząt z siedliska na pastwisko, które nie przylega bezpośrednio do granic działki siedliska.

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi informujące o zniesieniu obszarów objętych restrykcjami związanymi z ogniskami HPAI 5 i 8 /2024 w powiecie sieradzkim wraz z Rozporządzeniem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu.

Zawiadomienie zdjęciu obszarów ogniska