Świąteczne wydanie miesięcznika "W nowej roli"

Szanowni Państwo! Zapraszam do lektury kwietniowego wydania miesięcznika „W nowej roli”. Szczególnie proszę o zaglądnięcie na strony 6 i 7, które dotyczą działań Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Wysłaliśmy kolejne pismo do Ministra Rolnictwa,  z informacją, że nieprawdą jest, że kukurydza pochodząca  z Ukrainy jest wolna od mikotoksyn. Rolnicy mają badania, które pokazują, że przekroczenia występujące w DON-paskowa są ponad dwukrotne, a  zapach kukurydzy jest stęchły.  W imieniu Rolników, poprosiliśmy o ponowne wnikliwe przebadanie kukurydzy pochodzącej z Ukrainy (również tej w magazynach) pod kątem zawartości mikotoksyn. Niestety nie przyjęto naszych argumentów.

W ramach naszych działań skierowaliśmy również pismo o przedłużenie składania wniosków o dopłaty obszarowe na 2023 rok do 30 czerwca 2023r, dlatego tym bardziej zachęcam do przeczytania Tematu numeru, gdzie mamy, m.in. informacje, że przestają obowiązywać pojęcia wzajemnej zgodności, tj. cross-compliance i zazielenienia.

Polecam także artykuł (na stronie 15) przygotowany przez SGGW o zdrowszej wersji Świąt Wielkanocnych. Większość z nas kojarzy stoły wielkanocne z syto zastawionymi różnego rodzaju potrawami. Niekoniecznie jednak służy to nam na zdrowie. Wystarczy ulubione dania przygotować trochę inaczej i dalej będą smaczne, wartościowe i… zdrowsze.

Szanowni Państwo, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w imieniu Zarządu, Delegatów Walnego Zgromadzenia, Członków Rad Powiatowych oraz Pracowników Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, życzę, by ten świąteczny czas przyniósł nam wszystkim spokój, radość i piękne chwile z rodziną i przyjaciółmi.

Wszystkiego dobrego!

Bronisław Węglewski