Święto ziemniaka w Gminie Kodrąb

W słoneczne popołudnie, 11 września 2016 roku, na placu Gminnego Centrum Informacji w Dmeninie odbyło się już po raz 15 – sty  „Święto Ziemniaka”. Organizatorami imprezy była Gmina Kodrąb oraz firma BUGAJ Sp. z o.o. Na przybyłych uczestników czekało wiele atrakcji m.in. konkursach na największą bulwę czy podnoszenie 25kg worka z ziemniakami. Dla najmłodszych  zorganizowano konkursy zręcznościowe:  rzut ziemniakiem do celu oraz sadzenie i zbieranie na czas. Na uroczystości swoje stoisko informacyjne miało również Biuro Powiatowe Izby Rolniczej w Radomsku, obok takich instytucji jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział Radomsko czy Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Radomsku. Podczas imprezy wszyscy zainteresowani rolnicy mieli możliwość otrzymania informacji na temat planowanych, czy też już trwających naborów wniosków w ramach Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Infromowano m.in. o najnowszym naborze dla rolników dotyczącym wsparcia dla osób, które zdecydują się przekazać swoje gospodarstwa, jak również modernizacji gospodarstw rolnych oraz premii dla młodego rolnika. Oprócz bieżącej informacji wszyscy przybyli na imprezę mogli zapoznać się z najnowszym miesięcznikiem „W nowej roli” wydawanym przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego .

Agnieszka Zaremba

Specjalista ds. obszarów wiejskich i obsługi Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łodzkiego w Radomsku

Zdjęcia: Gmina Kodrąb