„Lokalne Partnerstwo do Spraw Wody 2021’’

W dniu 21 września 2021 roku odbyło drugie spotkanie stacjonarne  „Lokalne Partnerstwo do Spraw Wody 2021’’ w Zagrodzie Matyjasów Zduny 2 w powiecie łęczyckim. Na spotkaniu zostały przedstawione możliwości pozyskiwania funduszy unijnych zatwierdzonych w Krajowym Planie Odbudowy, między innymi „Mała retencja’’ – program skierowany do Gmin, Urzędów Marszałkowskich, Spółek Wodnych. W spotkaniu  udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz prelegent omawiający zagadnienia związane z prawem wodnym.

Z ramienia Izby Rolniczej Województwa  Łódzkiego uczestniczyli : Zbigniew Marczak - Przewodniczący  IRWŁ w Łęczycy oraz pracownik Biura Powiatowego IRWŁ w Łęczycy - Magdalena Studzińska.

Magdalena Studzińska

Specjalista ds. obszarów wiejskich