Forum z Mocnymi w Biznesie

Ian Brzeziński, gość specjalny IX Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2016, amerykański ekspert polityki międzynarodowej, uspokajał Europejczyków po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. – Zaczekajmy na wybór administracji nowego prezydenta – mówił na konferencji prasowej w trakcie Forum. Podczas wykładu ostrzegał natomiast przed ekspansywną polityką Rosji. Wykład Iana Brzezińskiego odbył się w ramach sesji inauguracyjnej dziewiątego EFG. Zaraz po nim poprowadzona została debata zatytułowana „Polska, Europa i Świat w obliczu zmian społeczno-gospodarczych”.
Uczestnicząca w niej Henryka Bochniarz, prezydent konfederacji Lewiatan uspokajała zebranych, że polski przedsiębiorca w każdej sytuacji sobie poradzi. – Dowodziliśmy tego przez ostatnich 26 lat – mówiła była minister przemysłu i handlu.
Jan Krzysztof Bielecki ostrzegał tylko przed nadmiernym rozdawnictwem w sektorze publicznym. – Czas taniego pieniądza kończy się – zapowiadał były premier. – Rząd musi o tym pamiętać.
Podsumowując debatę, gospodarz wydarzenia, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, odnosząc się do zadanego pytania o pozycję Polski w Unii Europejskiej, podkreślił powołując się na wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa, że Europa była, jest i będzie Europą ojczyzn. – Nikt nie mówi w niej o zlewaniu się w jeden naród, ale o unii gospodarczej, celnej, walutowej.
 
W ramach Forum od poniedziałku w hotelu Andel`s w Łodzi odbywają się panele i debaty. Na wydarzeniu zarejestrowało się ponad 2300 gości. Izbę Rolniczą Województwa Łodzkiego na EFG 2016 reprezentował  Jerzy Kuzański - Dyrektor IRWŁ
 
Podczas uroczystej gali w ramach EFG wręczone zostały również Nagrody Gospodarcze Województwa Łódzkiego – Mocni w Biznesie 2016.
Wyróżnienia otrzymali:
- w kategorii „dynamika eksportu” – Zakład Budowy Maszyn Hydrog;
- w kategorii „start-up” – Napiferyn Biotach;
- w kategorii „unijny projekt z potencjałem” – WKG.
Nagrodę publiczności jako najpopularniejszy nagrodzony w  dotychczasowych edycjach otrzymała firma Tonsmeier Centrum. Nagrodą Marszałka Województwa Łódzkiego uhonorowana została spółka Wielton.

PROGRAM EUROPEJSKIEGO FORUM GOSPODARCZEGO LODZKIE 2016 

(Źródło: www.lodzkie.pl)