Historyczne turnieje rolników powiatu sieradzkiego w tenisie stołowym

Już od 2007 roku jest organizowany w powiecie sieradzkim "Historyczny Turniej Tenisa Stołowego Rolników Powiatu Sieradzkiego Imienia Starosty Sieradzkiego Dariusza Olejnika", którego organizatorami jest Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego, Centrum Kultury w Błaszkach oraz szkoły: SP Chlewo, SP w Błaszkach, ZSP w Warcie, Gimnazjum Publiczne w Gruszczycach oraz ZSP w Błaszkach. W 2017 roku, rok po śmierci Starosty Sieradzkiego, została zmieniona nazwa turnieju na: „Turniej Tenisa Stołowego Rolników Powiatu Sieradzkiego Imienia Starosty Sieradzkiego Dariusza Olejnika”.

Jednym z organizatorów jest m.in. Rada Powiatowa IRWŁ Powiatu Sieradzkiego i jej przewodniczący Pan Jan Kołodziejczyk, który w tym roku podziękował wszystkim za zaangażowanie i za popularyzację tenisa stołowego wśród młodzieży.

"Serdeczne podziękowania za wspaniałe lata turnieju kieruję do organizatorów: Centrum Kultury w Błaszkach i szkół: SP Chlewo, SP w Błaszkach, ZSP w Warcie, Gimnazjum Publiczne w Gruszczycach oraz ZSP w Błaszkach. Dziękuję za popularyzację tenisa stołowego, integrację środowiska lokalnego, naukę organizowania imprezy sportowej i sędziowania przez młodzież. Podziękowania kieruję dla Pani Jadwigi Napieralskiej oraz Panów: Łukasza Binera, Józefa Jury oraz Tomasza Sobczyka - Dyrektorów CK Błaszki. Bardzo dziękuję również Panu Staroście Mariuszowi Bądziorowi i Burmistrzowi Błaszek Piotrowi Świderskiemu.

Zawsze będę pamiętał o zaangażowaniu śp. Dariusza Olejnika - Starosty Sieradzkiego.

Pragnę również podziękować za te cudowne lata wszystkim nauczycielom, opiekunom grup i wszystkim osobom, które pracowały dla dobra dzieci i młodzieży oraz lokalnego środowiska. Serdecznie podziękowania również dla wszystkich Delegatów Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Sieradzkiego." - Jan Kołodziejczyk, Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Sieradzkiego

Od 2017 roku organizatorzy postanowili do tenisa stołowego dołożyć szachy, które zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie. Przez jeden rok - 2017 w czasie turnieju był również rozgrywany turniej bilardowy.

Turniej "Historyczny Turniej Tenisa Stołowego Rolników Powiatu Sieradzkiego Imienia Starosty Sieradzkiego Dariusza Olejnika" był przygotowywany dla młodzieży, która uczyła się organizowania imprezy sportowej oraz jej sędziowania, a także mogła zaszczepić w sobie pasję gry w tenisa stołowego i aktywnie spędzić czas z dala od telewizji i komputerów.