IRWŁ do KRIR w sprawie nawozów sztucznych - wniosek RP IRWŁ w powiecie Łódzkim-Wschodnim

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego i na wniosek członków Rady Powiatowej IRWŁ w powiecie Łódzkim-Wschodnim, Bronisław Węglewski - Prezes Izby Rolniczej Wojewdztwa Łódzkiego skierował pismo do Wiktora Szmulewicza - Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych z prośbą  o ponowne podjęcie działań mających na celu  zbadanie  sytuacji panującej na rynku nawozów sztucznych. Obecnie  mamy do czynienia z drastycznym nieproporcjonalnym do wzrostu cen płodów rolnych i energii wzrostem cen nawozów azotowych i wieloskładnikowych. Popularny Saletrzak kosztuje dziś 2450 zł za tonę. Przy tych cenach nawozów brak jest perspektyw do dalszego prowadzenia działalności rolniczej.