IRWŁ do KRIR - w sprawie pomocy dla rolników dotkniętych kryzysem COVID-19

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Bronisław Węglewski, w imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego skierował pismo do Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza z prośbą o podjęcie działań mających na celu zmianę przepisów, aby w przypadkch losowych (np. śmierci wnioskodawcy) przyznana pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19 nie podlegała zwrotowi. Do Biura IRWŁ wpłynął wniosek od rolniczki, (mąż – wnioskodawca pomocy zmarł), którą wzywa Agenacja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do zwrotu kwot nienależnie pobranych płatności w ramach pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID -19 wypłaconych na rachunek bankowy.