IRWŁ do KRIR w sprawie przedłużenia terminu składania wniosków do AR i MR

W związku z  trudną  sytuacją rolników wywołaną pandemią – COVID -19 i utrudnionym kontaktem rolnika  z doradcą rolnym w imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Bronisław Węglewski - Prezes IRWŁ zaapelował do Wiktora szmulewicza - Prezesa Krajowej Rad Izb Rolniczych o podjęcie działań mających na celu przedłużenie terminu składania do ARiMR wszystkich wniosków, a w szczególności wniosków o dopłaty obszarowe na 2020 z uwzględnieniem działania „Dobrostan zwierząt”.  Rolnik ubiegający się o działanie „Dobrostan zwierząt” do e-wniosku plus musi dołączyć odpowiednie strony "Planu poprawy dobrostanu zwierząt". Obecnie opracowanie planu bez wizytacji  w gospodarstwie nie jest najlepszym rozwiązaniem i jest wręcz niemożliwe. Natomiast składanie innych wniosków wymaga dodatkowych dokumentów - zaświadczeń, ich pozyskanie w obecnych warunkach jest bardzo utrudnione.