IRWŁ do KRIR w sprawie wniosków z Rady Powiatowej IRWŁ w Kutnie

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Prezes Bronisław Węglewski, popierając wnioski zgłoszone przez członków  Rady Powiatowej IRWŁ w Kutnie, wystosował pismo do Prezesa KRIR Wiktora Szmulewicza z prośbą o rozpatrzenie i realizację  poniższych wniosków:

1. Ponownie podjąć działania o wydłużenie terminu stosowania nawozów naturalnych  ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne i braku możliwości wjechania w pole ciężkim sprzętem. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego wielkokrotnie wnioskowała do KRIR w tej sprawie.
  2. Ponownie podjąć działania w sprawie odrzucenia  w całości Ustawy o ochronie zwierząt, gdyż ustawa jest krzywdząca dla rolników i przyniesie nieodwracalne, ujemne skutki ekonomiczne. Jesteśmy przeciwni wprowadzeniu tej ustawy (IRWŁ negatywnie zaopniowała projekt ustawy) i popieramy protesty rolników.