IRWŁ do KRIR - wniosek Rady Powiatowej IRWŁ w Powiecie Łódzkim-Wschodnim

Zarząd Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego skierował pismo do Prezesa KRIR Wiktora Szmulewicza z wnioskiem członków Rady Powiatowej IRWŁ w Powiecie Łódzkim-Wschodnim. W związku z informacją ukazaną na stronie internetowej ARiMR o możliwości składania przez rolników, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w 2020 r. wniosków o pomoc finansową  w terminie od 7 czerwca do 30 czerwca 2021r. Rada Powiatowa prosi o podjęcie działań mających na celu zmianę przepisów odnoszące się do kryterium średniej rocznej produkcji rolnej. Zgodnie z przepisami wymóg, aby wartość strat w uprawach kształtowała się na poziomie powyżej 30% średniej rocznej produkcji pozbawia pomocy gospodarstwa zajmujące się hodowlą zwierząt.

Pismo IRWŁ i wniosek Rady Powiatowej IRWŁ w Powiecie Łódzko-Wschodnim

PIsmo KRIR do MRiRW