IRWŁ do KRIR - wnioski członków RP IRWŁ w Opocznie i Poddębicach

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego popierając wnioski zgłoszone przez członków Rady Powiatowej IRWŁ w Opocznie oraz członków Rady Powiatowej IRWŁ w Poddębicach, Dyrektor Biura IRWŁ Jerzy Kuzański skierował do Wiktora Szmulewicza - Prezesa KRIR  proszę o ich rozpatrzenie i dalszą realizację. Pierwszy wniosek dotyczy podjęcia działań majacy na celu szybszy zwrot faktur przy korzystaniu z programu wapnowania (po doręczeniu oryginału faktury zasadne jest aby pracownicy WFOŚiGW robili ksero  faktury a orginał   faktury  oddali  rolnikowi, by nie miał problemów przy ewentualnej kontroli skarbowej).

Drugi wniosek dotyczy przeniesienia  spółek wodnych pod zarządzanie  gmin co przyczyni się do bardziej wnikliwej analizy sytuacji wodnej w danym regionie oraz przyśpieszy  prace związane z poprawą sytuacji gospodarki wodnej w danym terenie. Obecnie nadzór nad spółkami prowadzi starostwo powiatowe, które  w obrębie nadzoru ma kilkanaście spółek  z różnych gmin na obszarze całego powiatu, co daje szerszy ale nie koniecznie dokładniejszy obraz działania infrastruktury melioracyjnej. Dlatego zasadnym byłoby przejęcie nadzoru  spółek wodnych  przez  gminy.