Komunikat w sprawie protestu rolników w dniu 24 stycznia 2024 roku

Zarząd Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego popiera ogłoszony przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” protest w dniu 24 stycznia 2024 roku.

Nasza społeczność rolnicza stoi przed wieloma wyzwaniami, które bezpośrednio wpływają na  nasze codzienne życie, a szczególnie na nasze gospodarstwa rodzinne. Wprowadzone zmiany polityki rolnej i środowiskowej doprowadzą do likwidacji właśnie tych gospodarstw.  Sytuacja na Ukrainie doprowadziła do tego, że pogorszyła się sytuacja polskich rolników i rolnictwa naszego kraju.

Protest jest dla nas środkiem wyrazu niezadowolenia z obecnej sytuacji!

Apelujemy i zachęcamy rolników z województwa łódzkiego o przyłączenie się do  ogólnoeuropejskiego protestu przeciwko niekorzystnym zmianom Wspólnej Polityki Rolnej.

Protestujemy w trosce o przyszłość rolnictwa, zachowując pełną gotowość do konstruktywnego dialogu i współpracy nad rozwiązaniami, które będą korzystne dla środowiska i dla rolników.

/-/ Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej