Kredyty na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformował o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych (linia kredytowa o symbolu K01, K02, DK01, DK02). W dniu 13 kwietnia 2017 r. na internetowej platformie aplikacyjnej Agencja udostępni współpracującym bankom dodatkowe środki w wysokości 750 mln zł z przeznaczeniem na limity akcji kredytowej i w wysokości 6,23 mln zł na dopłaty do oprocentowania kredytów na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych, planowanych do udzielenia w 2017r.

Łączna kwota środków udostępnionych bankom na w/w kredyty na 2017 r. wynosi 1 mld zł akcji kredytowej i 8,3 mln zł dopłat do oprocentowania kredytów.

O kredyt z linii K01 i K02, DK01, DK02 rolnicy mogą ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych w nich Bankach Spółdzielczych oraz w bankach BGŻ BNP Paribas S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, PEKAO S.A., BZ WBK S.A. oraz Raiffeisen Bank Polska S.A. oraz Banku Ochrony Środowiska S.A.

Szczegółowe warunki i zasady udzielania kredytu są dostępne na stronach ARiMR w zakładce "Pomoc krajowa".

(Źródło: ARiMR)