Lutowe wydanie miesięcznika "W nowej roli"

Szanowni Państwo, wszyscy wiemy, że jednym z najważniejszych elementów rolniczej przestrzeni produkcyjnej jest gleba Od niej zależy jakość i ilość płodów rolnych, no i najważniejsze - opłacalność produkcji rolnej.  W tym numerze miesięcznika „W nowej roli” na stronach 8 i 9 publikujemy opracowanie na temat możliwości i barier wykorzystania wapnowania gleb do poprawy efektywności produkcji rolnej. W naszym kraju powinien to być jeden z podstawowych zabiegów agrotechnicznych stosowanych przez rolników w Polsce.

Na stronach 10 i 11 publikujemy listę odmian zalecanych do uprawy na obszarze województwa łódzkiego na rok 2023 dla odmian w 16 gatunkach roślin, przygotowaną przez Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Sulejowie. Zachęca Państwa do analizy i dobrego wyboru odmiany!

Pakiet Super Rolnik w konkursie Izydory 2023 – Produkt Przyjazny dla Rolnika jest nominowany w katorgi Finanse i Ubezpieczenia. Gratuluję Towarzystwu Ubezpieczeń Wzajemnych  „TUW”, a Państwa zachęcam do głosowania - link oraz wszystkie informacje są zamieszczone na stronie 5.

Na naszej okładce wspaniale prezentuje się królik rasy małej, podpalanej niebieskiej.  XVIII Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Gołębi, jak co roku odbyła się w Wieluniu. Wydarzenie zorganizował, m.in. przy współpracy Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Zawiązek Hodowców Królików i Drobnego Inwentarza Ziemi Wieluńskiej, na czele z Prezesem Związku Panem Krzysztofem Wróblem. Gratuluję przedsięwzięcia, a Państwa zapraszam na stronę 13.

Wszystkiego dobrego!

Bronisław Węglewski