Majowe wydanie "W nowej roli"!

Szanowni Państwo!

Oddajemy do Państwa rąk kolejne wydanie miesięcznika Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego „W nowej roli”. Jak zawsze zachęcam do przeczytania działań Samorządu Rolniczego, które publikujemy na stronach 6 i 7.

W kwietniu Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego miała okazję zorganizować wyjazd studyjno-szkoleniowego do Rozewia, w którym uczestniczyło 140 rolników z naszego województwa. Rolnicy mogli zwiedzić, m.in. Gdańsk i Stocznię Gdańską. Była również okazja do dyskusji na temat Wspólnej Polityki Rolnej, Zielonego Ładu, ubezpieczeń w rolnictwie, innowacyjnych nawozów, a także bieżących i planowanych naborów ARiMR, z których możemy skorzystać.

Zbliżają się wakacje, dlatego szczególnie zachęcam Państwa do odwiedzenie wraz z rodziną Term Poddębice – Centrum Wodolecznictwa i Rekreacji. Termy Poddębice to nie tylko świetnej jakości naturalna woda termalna, ale również wspaniała strefa SPA.

A co dobrego zjeść, by mieć świetną formę na okres letni? Koniecznie odwiedzić Zjazdową w Łodzi, gdzie rolnicy z całego województwa mogą sprzedawać swoje produkty rolne oraz wziąć pod uwagę 7 zasad prawidłowego żywienia, które publikujemy na stronie 15!

Szanowni  Państwo, 9 czerwca 2024 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wybierzmy takich przedstawicieli naszego kraju, którzy będą walczyć o rozwój polskiego rolnictwa i o dobrobyt polskich rolników.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego