Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Łaskiego

Dnia 15 maja 2023r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Łaskiego w siedzibie Urzędu Gminy Buczek. Posiedzenie otworzył Prezes IRWŁ -  Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Łaskiego Bronisław Węglewski witając zaproszonych gości; Kierownika ARiMR Marcina Błoński-Suk i  Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łasku Sławomira Borkowskiego oraz delegatów RP. Spotkanie miało bardzo intensywny przebieg, ze względu na bieżącą sytuację w rolnictwie, związaną z nowymi zasadami dopłat oraz z zagrażającymi w obecnych czasach chorobami wśród zwierząt i drobiu w gospodarstwach. Jednym z problemów, który się pojawił to stawianie uli przez pszczelarzy bez informowania sąsiednich gospodarstw. Powstał wniosek o nałożenie obowiązku przekazywania takiej informacji, aby można było bezpiecznie wykonywać zabiegi związane z opryskami. Następne wnioski to nadal brak zmiany przepisów dotyczących rozdzielenia szacowania szkód w produkcji roślinnej i zwierzęcej. Kolejno zniesienie obowiązku robienia zdjęć przy oświadczeniach obornika. Ważna sprawę podjął Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łasku o zakazie wchodzenia fundacji na teren gospodarstw rolnych.

Monika Mrowiska

Biuro Powiatowej IRWŁ w Łasku