Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Bełchatowskiego

W dniu 29 grudnia 2023 roku o odbyło się drugie posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Bełchatowskiego. Obrady otworzył Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Bełchatowskiego Pan Janusz Frydrychowski. W posiedzeniu uczestniczyli delegaci IRWŁ. Przewodniczący złożył na ręce delegatów życzenia noworoczne dla wszystkich rolników powiatu bełchatowskiego.

W porządku obrad znajdowała się Informacja z Walnego Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Przewodniczący poinformował o składzie nowo wybranego Zarządu IRWŁ, a także o wnioskach, które podjęło Walne Zgromadzenie.

Dyskutowano o aktualnej sytuacji w rolnictwie w powiecie bełchatowskim. Poruszono problemy związane ze szkodami łowieckimi i niezbędnym odstrzale dzików. Rozmawiano także o zróżnicowanych stawkach podatku rolnego na terenie powiatu bełchatowskiego. Istotnym stał się problem związany z aplikacją suszową, która nie działała sprawnie i która jest utrudnieniem dla starszych rolników. Ważnym tematem była również możliwość instalowania przez gospodarstwa rolne wiatraków na potrzeby gospodarstwa.

Wioleta Rzeźnik

Specjalista ds. obszarów wiejskich