Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Pajęczańskiego

W dniu 20 grudnia 2022 roku odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Pajęczańskiego, które otworzył i prowadził przewodniczący rady Paweł Sikora. W posiedzeniu wzięli udział członkowie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Pajęczańskiego oraz zaproszeni goście: Robert Miśkiewicz - kierownik Biura Powiatowego WIORIN w Pajęcznie, Aleksandra Barańska - BP PZDR w Pajęcznie, Tomasz Barański - BP PZDR w Pajęcznie, Jacek Różański -  kierownik BP ARIMR w Pajęcznie, Kamil Ceglarek - kierownik BP Krus w Pajęcznie, Marcin Kopertowski - przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, Marcin Wrona - przedstawiciel TUW „TUW”, Paweł Nowak - właściciel przetwórni "Radosz" w Radoszewicach.

Spotkanie rozpoczęło się szkoleniem „Obowiązkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenia w rolnictwie”, które omówili przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”.

Ubezpieczenia obowiązkowe - rolnicy są zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz do ubezpieczenia budynków na terenie gospodarstwa rolnego. Prawnie obowiązek ten dotyczy osób fizycznych, które prowadzą działalność rolniczą i odprowadzają od niej podatek oraz są właścicielami użytków rolnych.

Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Pajęczańskiego Paweł Sikora po zakończeniu realizacji porządku obrad i dyskusji dokonał zamknięcia posiedzenia. Podziękował uczestnikom za przybycie i dyskusję. Z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2023 złożył życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

Iza Potykanowicz

BP IRWŁ w Pajęcznie