POSIEDZENIE RADY POWIATOWEJ IZBY ROLNICZEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO POWIATU PIOTRKOWSKIEGO

W dniu 13 grudnia 2023 roku w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Piotrkowskiego, które otworzył i poprowadził Przewodniczący Rady Janusz Terka. Podczas posiedzenia większością głosów została wydana opinia w sprawie przeznaczenia gruntów rolnych klasy III na cele nierolnicze położonych w granicach projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Daszówka  gminy Moszczenica. Przewodniczący omówił również plan działalności piotrkowskiej izby rolniczej na rok 2024 m.in. podejmowania i wydawania wspólnych  decyzji i opinii na posiedzeniach rad dotyczących spraw rolników powiatu piotrkowskiego.

Została również poruszona sprawa rolników z gminy Wolbórz, którzy zmagają się ze szkodami wyrządzonymi przez zwierzynę łowną na terenach działania Koła Łowieckiego „Bielik” w Babach. Na prośbę poszkodowanych rolników zostało zainicjowane kolejne spotkanie z Zarządem KŁ „Bielik” w Babach , Zarządem Okręgowym PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim , Starostą Piotrkowskim, Włodarzami Gminy Wolbórz oraz Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim , które odbędzie się 5 stycznia 2024 roku godz.15-00 w Starostwie Powiatowym przy ul. Dąbrowskiego 7 w Piotrkowie Trybunalskim celem wypracowania wspólnego rozwiązania mającego zmniejszyć szkody w uprawach rolnych wyrządzanych przez zwierzynę łowną w uprawach rolnych  m.in. przez  dziki. Na które serdecznie zapraszamy.

Elżbieta Komar

Biuro Powiatowe IRWŁ w Piotrkowie Trybunalski