POSIEDZENIE RADY POWIATOWEJ IZBY ROLNICZEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO POWIATU PIOTRKOWSKIEGO ORAZ SPOTKANIE NOWOROCZNE

W dniu 18 stycznia  2024 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Piotrkowskiego, które otworzył i poprowadził Przewodniczący Rady Janusz Terka. Podczas posiedzenia większością głosów została wydana opinia w sprawie przeznaczenia gruntów rolnych klasy III na cele nierolnicze położonych w granicach projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Wola Krzysztoporska dla obszaru położonego w obrębie geodezyjnym Wola Krzysztoporska – Północ. Omówione zostały również dwa zajęcia komornicze rolników z Gminy/Miasta Rozprza i Gminy Gorzkowice. Przewodniczący podsumował również działalność izby rolniczej powiatu piotrkowskiego w roku 2023 roku – roku wyborczego dla izb rolniczych a jako nowa rada zajmowaliśmy się odrolnieniami dla gminy Moszczenica, jak i również izba rolnicza podejmowała próbę rozwiązania konfliktu, jaki wyniknął między rolnikami z gminy Wolbórz a Kołem Łowickim „Bielik” w Babach celem wypracowania wspólnych rozwiązań w związku ze szkodami wyrządzanymi przez zwierzynę leśną.

Przewodniczący poruszył również ważny temat – temat Ogólnopolskiego Protestu Rolników planowanego na dzień 24 stycznia 2024 roku i zachęcił przybyłych delegatów do czynnego  udziału w tym dniu.

Po zakończonym Posiedzeniu Rady odbyło się spotkanie Noworoczne na które przybyli delegaci piotrkowskiej izby rolniczej oraz zaproszeni goście.

Przewodniczący Janusz Terka  przywitał wszystkich przybyłych gości na spotkanie noworoczne składając serdecznie życzenia noworoczne, a przybyli m.in. Prezes IRWŁ Bronisław Węglewski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, Zastępca Dyrektora ARiMR w Łodzi Anna Pietraszko, Kierownik BP ARiMR w Piotrkowie Trybunalskim Katarzyna Miśkiewicz, Kierownika WIORiN w Piotrkowie Trybunalskim Barbara Sopata, Dyrektor Biura Regionalnego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych ”TUW” w Łodzi Katarzyna Białek-Traut, TUW ”TUW” w Piotrkowie Trybunalskim Agnieszka Cydzik oraz Przewodnicząca Zarządu Okręgowego PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim Agnieszka Jackowska oraz delegaci izby rolniczej powiatu piotrkowskiego.

Przewodniczący izby rolniczej powiatu piotrkowskiego Janusz Terka podziękował przybyłym zaproszonym gościom za współpracę, zaangażowanie,  pomoc i wsparcie jakie otrzymuje lokalna izba rolnicza i rolnicy ziemi piotrkowskiej.

Prezes IRWŁ w Łodzi  Bronisław Węglewski przekazał informację z działalności łódzkiej izby rolniczej m.in. informacje dotyczące ubiegłorocznych wyborów do izb rolniczych oraz powołanie nowego Zarządu IRWŁ w Łodzi.

Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak podsumował wspólne działania  i współpracę z izbą rolniczą powiatu piotrkowskiego oraz podziękował za pięcioletnią współpracę.

Zastępca Dyrektora ARiMR w Łodzi Anna Pietraszko również podsumowała i podziękowała za  współpracę na rzecz rolnictwa i rolników powiatu piotrkowskiego, informując że ARiMR jest dla rolnictwa i rolników.

Kierownik BP ARiMR w Piotrkowie Trybunalskim podsumowała trudny ubiegły rok dla rolników i pracowników biura w związku z licznymi zmianami i wnioskami pomocowymi dla rolników oraz podziękowała za współpracę .

Kierownik WIORiN w Piotrkowie Trybunalskim Barbara Sopata omówiła działania inspektoratu ochrony roślin i nasiennictwa oraz poinformowała o obowiązkowym zaktualizowaniu przeglądów opryskiwaczy który jest ważny 3 lat, a przy zakupie nowego opryskiwacza 5 lat oraz podziękowała za współpracę.

Dyrektor BR TUW” TUW” w Łodzi Katarzyna Białek- Traut podsumowała 20 letnią współpracę z IRWŁ, zachęcając do świadomego ubezpieczania gospodarstw rolnych oraz  podziękowała za współpracę.

Przewodnicząca ZO PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim Agnieszka Jackowska podziękowała w imieniu wszystkich myśliwych z okręgu piotrkowskiego za współpracę oraz dalsze dobre konstruktywne spotkania.

Biuro Powiatowe  IRWŁ w Piotrkowie Trybunalskim dziękuje serdecznie Staroście Powiatu Piotrkowskiemu Piotrowi Wojtysiakowi za możliwość nieodpłatnego organizowania w siedzibie Starostwa - Posiedzeń Rady IRWŁ w Piotrkowie Trybunalskim  oraz organizowanie wielu spotkań delegatów izby rolniczej z rolnikami powiatu piotrkowskiego ostatnio m.in. z przedstawicielami Kół Łowieckich.

Elżbieta Komar

Pracownik BP IRWŁ w Piotrkowie Trybunalskim