Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Tomaszowskiego

W dniu 15 lutego 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się I w 2022 roku posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Tomaszowskiego. Posiedzenie otworzył, Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ w Tomaszowie Maz. Pan Dariusz Kowalczyk.

W posiedzeniu wzięli udział członkowie Rady Powiatowej IRWŁ w Tomaszowie Maz. oraz zaproszeni goście: Podsekretarz Stanu - Pan Krzysztof Ciecióra; Poseł na Sejm - Pan Robert Telus; Starosta Tomaszowski - Pan Mariusz Węgrzynowski; Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego - Pani Elżbieta Łojszczyk; Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa - Pani Lidia Kabat; Dyrektor Biura IRWŁ - Pan Jerzy Kuzański; Członek Zarządu IRWŁ - Pan Jacek Ossowicz a także rolnicy - hodowcy trzody chlewnej.

Głównym założeniem posiedzenia było omówienie trudnej sytuacji w rolnictwie oraz propozycje pomocy Rządowej dla rolników. Najczęściej poruszanymi tematami były: rynek trzody chlewnej, ceny nawozów mineralnych, grupy producenckie w kraju i za granicą oraz programy pomocowe dla rolników.

Informacje z pracy Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego przedstawili Dyrektor Biura IRWŁ - Pan Jerzy Kuzański oraz Członek Zarządu IRWŁ - Pan Jacek Ossowicz.

Karolina Galińska

Specjalista ds. obszarów wiejskich oraz obsługi rady powiatowej