Powiatowa Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim serdecznie zaprasza rolników na "Forum Rolnicze Ziemi Piotrkowskiej", które odbędzie się 26 listopada 2021 roku od godz.15:00 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.
Główną tematyką forum będzie PRZESZŁOŚĆ HODOWLI TRZODY CHLEWNEJ związaną z obecnie panującą sytuacją rynkową wśród hodowców trzody chlewnej oraz problemy rolników uprawiających zboża.

Delegaci Piotrkowskiej Izby Rolniczej na czele z Przewodniczącym  Januszem Terką  zaprosili na to spotkanie Starostę Powiatu Piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka, przedstawicieli rządu tj. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Henryka Kowalczyka, Wiceministra Pana Krzysztofa Cieciórę, Głównego Lekarza Weterynarii Pana Pawła Niemczuka, parlamentarzystów okręgu piotrkowskiego tj. Pana Antoniego Macierewicza, Pana Roberta Telusa, Pana Grzegorza Lorka, Pana Grzegorza Wojciechowskiego, Pana Dariusza Klimczaka, Pana Cezarego Grabarczyka, Panią Anitę Sowińską  oraz przedstawicieli instytucji ściśle współpracujących z rolnikami tj. Łódzki  Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Łodzi, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim, ARiMR w Łodzi, ARiMR w Piotrkowie Trybunalskim,  ŁODR w Bratoszewicach, ŁODR w Piotrkowie Trybunalskim, KOWR w Łodzi, Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi, Zarząd Okręgowy PZŁ w Piotrkowie Trybunalskim, KRUS w Piotrkowie Trybunalskim oraz Włodarzy gmin- Gminy Grabica, Gminy Czarnocin, Gminy Moszczenica oraz Burmistrza Wolborza Pana Andrzeja Jarosa - Gmina Wolbórz na którym to terenie organizowane jest coroczne Forum Rolnicze. Rolnicy szczególnie liczą na obecność przedstawicieli rządu i parlamentu, zwłaszcza na możliwość poznania nowej polityki rolnej, którą  mają nadzieję, że przedstawi nowy Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Ciecióra.

Elżbieta Komar

Biuro Powiatowe IRWŁ w Piotrkowie Trybunalskim