Puchary Prezesa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego na Targach AGROTECHNIKA w Bratoszewicach

Targi Rolne AGROTECHNIKA w Bratoszewicach mają już 25 lat.Podczas uroczystego otwarcia w sobotę 22 kwietnia 2017 roku z okazji jubileuszu Włodzimierz Lewandowski, dyrektor Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach – organizatora targów – dziękował honorowym gościom, wystawcom i zwiedzającym za lata dobrej współpracy. Przedstawiciele instytucji - między innymi Jerzy Kuzański - Dyrektor Biura Izby Rolniczej Województwa Łodzkiego - i wystawców, którzy najdłużej są związani z  AGROTECHNIKĄ otrzymali z rąk dyrekcji ŁODR ryciny przedstawiające siedzibę ośrodka.

Natomiast w niedzielę 23 kwietnia 2017 roku wręczono puchary i nagrody dla wyróznionych produktów i firm.

Puchary, ufundowane przez Izbę Rolniczą Województwa Łodzkiego wręczył Bronisław Węglewski - Prezes IRWŁ.

Laureatami IRWŁ zostali:

w konkursie Maszyna Targów Agrotechnika 2017

w kategorii - Ciągniki rolnicze - III miejsce dla ciągnika rolniczego LOVOL 504 – producent FOTON – prezentowanego przez AGRO-MOTORS Sp. z o.o. w Głownie

w kategorii - Maszyny i urządzenia techniczne

III miejsce dla zgrabiarki R + 420 – producent KONGSKILDE – prezentowanego przez Agromarket JARYSZKI Oddział w Kutnie

Kolejne nagrody i wyróżnienia przedstawiały się następująco

„Maszyna Targów Agrotechnika 2017”

Komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych ciągników rolniczych, maszyn i urządzeń technicznych, kierując się następującymi kryteriami: wysoka funkcjonalność, ergonomia, nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, zachowanie wymogów bhp, jakość i estetyka wykonania, ekologia, forma prezentacji wyrobu.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach:

• ciągniki rolnicze
  • maszyny i urządzenia techniczne (wyposażenie budynków inwentarskich).

Po wnikliwej ocenie Komisja Konkursowa przyznała w kategorii ciągniki rolnicze:

I miejsce dla ciągnika rolniczego KUBOTA M7171 PREMIUM  KVT – producent KUBOTA, prezentowanego przez POLSAD Jacek Korczak w Kutnie

Wyróżniona firma otrzymała Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia oraz dyplom okolicznościowy.

II miejsce dla ciągnika rolniczego ISEKI TG 6490 AL producent ISEKI, prezentowanego przez novaFarm Lena Sobocińska w Koluszkach

Wyróżniona firma otrzymała Puchar Dyrektora ŁODR z siedzibą w Bratoszewicach Włodzimierza Lewandowskiego oraz dyplom okolicznościowy.

Wyróżniona firma otrzymała Puchar Prezesa Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Bronisława Węglewskiego oraz dyplom okolicznościowy.

W kategorii maszyny i urządzenia techniczne przyznano:

I miejsce dla kombajnu półrzędowego do zbioru owoców jagodowych Joanna 4 – producent WEREMCZUK FMR Sp. z o. o. w Niedrzwicy Dużej

Wyróżniona firma otrzymała Puchar Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau oraz dyplom okolicznościowy.

II miejsce dla systemu zarządzania stadem SILENT HERDSMAN – producent AFIMILK – prezentowanego przez F.H.U. AgroMilk Alex w Kalinowie

Wyróżniony otrzymał Puchar Prezesa Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Bronisława Węglewskiego oraz dyplom okolicznościowy.

Najbezpieczniejsza Maszyna Targów Rolnych Agrotechnika 2017

Kolejny konkurs pn. „Najbezpieczniejsza Maszyna Targów Rolnych Agrotechnika”, został przeprowadzony 22-23 kwietnia 2017 r. przez Odział Regionalny KRUS w Łodzi. Konkurs miał na celu wskazanie rolnikom maszyn zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym. Ocenie poddano 9 niesamobieżnych maszyn rolniczych (zawierających mechanizm lub zespół mechanizmów z funkcją ruchu) przeznaczonych dla rolników mających małe i średnie gospodarstwa. Wytypowane przez komisję lub zgłoszone przez uczestników targów maszyny (urządzenia) podlegały ocenie punktowej w skali od 0 do 5, wg następujących kryteriów:

1.Posiadane certyfikaty i znaki bezpieczeństwa

2.Właściwe oznakowanie zalecanych zachowań użytkowników maszyny (piktogramy i napisy ostrzegawcze na maszynie, trwałość tych oznaczeń)

3.Wyposażenie w elementy zabezpieczające przed wypadkiem i/lub grożących powstaniem sytuacji wypadkowej

4.Posiadane przez komisję konkursową informacje o wypadkach z udziałem ocenianej maszyny

5.Atrakcyjność ekspozycji pod względem bezpieczeństwa dla zwiedzających.

Najbezpieczniejszą maszyną XXV Targów Rolnych Agrotechnika 2017 wyróżniono półrzędowy kombajn do zbioru owoców jagodowych Joanna-4 oraz wystawcę i jednocześnie producenta, firmę WEREMCZUK AGROMACHINES. Maszyna spełnia wszystkie kryteria konkursowe. Kombajn ten ma, m.in.: oświetlenie robocze, możliwość instalacji daszku nad platformą roboczą, rolki ułatwiające rozładunek i regulowany pomost roboczy. Przedstawiciel producenta otrzymał puchar i dyplom Dyrektora Odzdziału Regionalnego KRUS w Łodzi.

„Najciekawsze stoisko Targów Rolnych Agrotechnika 2017”

Komisja konkursowa dokonała oceny wszystkich stoisk wystawców Targów Rolnych Agrotechnika 2017, kierując się następującymi kryteriami:

• aranżacja, estetyka, funkcjonalność stoiska
  • atrakcyjność i nowoczesność oferowanych produktów
  • przygotowanie materiałów reklamowych i informacyjnych dla zwiedzających
  • różnorodność oferty
  • inne atrakcje stoiska (np. prezentacja zastosowania produktów, ciekawe hasło reklamowe itp.).

Za najciekawsze stoisko Targów Rolnych Agrotechnika 2017 Komisja Konkursowa uznała firmę:

PPHU „FARMASZ” Sobociński, Stare Koluszki 28, 95-060 Brzeziny

Wyróżniona firma otrzymała Statuetkę Dyrektora ŁODR zs. w Bratoszewicach.