PZŁ w sprawie kontroli prowadzonych przez Zarządy Okręgowe PZŁ w kołach łowieckich

W dniu 11 maja 2017 r. Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego przekazał na ręce Prezesa KRIR Pana Wiktora Szmulewicza komplet dokumentacji dotyczącej kontroli prowadzonych przez Zarządy Okręgowe PZŁ w kołach łowieckich: Koło Łowieckie nr 5 Przepiórka we Wrocławiu, Koło Łowieckie Juniorzy nr 102, Koło Łowieckie Hubert nr 10 przy NIK, Koło Łowieckie Cietrzew w Myśliborzu. KRIR otrzymało również Zarządzenie ZG PZŁ dotyczące kontroli w Zarządzie Okręgowym PZŁ w Szczecinie oraz wyjaśnienia Zarządu Okręgowego PZŁ w Gorzowie Wielkopolskim w sprawie współpracy z Lubuską Izbą Rolniczą.

Sytuacja w opisywanych kołach była przedmiotem spotkań Ministra Środowiska, Krajowej Rady Izb Rolniczych, Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe oraz Polskiego Związku Łowieckiego. Dokumenty te stanowią odpowiedź na oczekiwania zgłaszane przez Krajową Radę Izb Rolniczych w zakresie zwiększonego nadzoru nad prowadzeniem gospodarki łowieckiej w kołach. Jednocześnie Zarząd Główny PZŁ informuje, że planowana jest kontrola funkcjonowania Zarządu Okręgowego PZŁ w Szczecinie w dniach 15 maja - 2 czerwca 2017 r.

(Źródło: KRIR)