Rada Powiatowa IRWŁ Powiatu Opoczyńskiego

W dniu 21.09.2021 roku w Starostwie Powiatowym w Opocznie, odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Powiatu Opoczyńskiego.Posiedzenie otworzył Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Opocznie Pan Marian Kacprzak, który przywitał zaproszonych gości i delegatów Rady Powiatowej w Opocznie. Na posiedzeniu wśród zaproszonych gości byli obecni: Śpiewak Paweł – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opocznie, Pani Katarzyna Białek-Traut Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” – z-ca Dyrektora TUW w Łodzi oraz Pani Agnieszka Cydzik przedstawiciel Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Piotrkowie Trybunalskim, Pani Jolanta Jakubowska-Kwiel – Kierownik PIORIN Oddział Opoczno, Pan Rafał Skoczylas Dyrektor Biura Poselskiego Roberta Telusa.

Na posiedzeniu poruszane były aktualne problemy z jakim zmagają się rolnicy z naszego powiatu  Były również poruszane tematy: ubezpieczeń rolniczych na budynki, maszyny i inne mienie. Zostały omówione warunki jakie rolnik powinien spełnić by, w razie szkody otrzymać należną kwotę odszkodowania z ubezpieczenia. Kierownik PIORIN-u poruszyła temat szkoleń na stosowanie środków chemicznych, wyjaśniła jak należy przechowywać środki ochrony roślin, gdzie utylizować zużyte opakowania. Pan Paweł Śpiewak – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opocznie apelował do polskich rolników, aby się rozwijali, by polski rolnik mógł sprzedawać swoje produkty wszędzie, gdzie tego chcą. Polskie rolnictwo powinno dobrze prosperować, nie likwidujmy gospodarstw. Wspierajmy małe gospodarstwa.

Sylwia Wosek

Biuro Powiatowe IRWŁ Powiatu Opoczyńskiego