Rolnicy z powiatu kutnowskiego na targach Agro Show 2017

W dniu 23 września 2017r. - w ramach wyjazdowego posiedzenia - Rada Powiatowa IRWŁ w Kutnie zorganizowała wyjazd rna targi Agro Show 2017 do Bednar (gmina Pobiedziska). Uczestnikami wyjazdu byli również mieszkańcy powiatów: kutnowskiego i  łowickiego.

Program Wystawy Agro Show 2017 w dniu 23.09.2017 roku

10.00 – 11.00  Prezentacje maszyn na pasie

11.00 -12.00  Agro Debata : „Modernizacja gospodarstw rolnych przy wsparciu PROW. Stan i perspektywy dla rynku maszyn  i urządzeń  rolniczych”.

11.30- 13.00  - Pokaz maszyn w ringu ( opryskiwacze, ładowacze czołowe i ładowarki teleskopowe) oraz pokaz pracy agregatów uprawowo- siewnych.

13.00- 14.00- Pokaz „Kombajn rynkowy Dograne- jak automatycznie znaleźć zbyt?”

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku. AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. To również kompleksowa wystawa, podczas której swoją aktualną ofertę pokazują producenci nawozów, nasion, środków ochrony roślin, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem.

Rolnicy z powiatów kutnowskiego i łowickiego brali udział w debacie : „Modernizacja gospodarstw rolnych przy wsparciu PROW. Stan i perspektywy dla rynku maszyn  i urządzeń  rolniczych”.

Ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników wyjazdu były  pokazy w ringu i na poletkach pokazowych. Bo jak lepiej zaprezentować maszynę jak nie podczas pracy? AGRO SHOW daje taką możliwość.

Magdalena Studzińska

Specjalista ds. Obszarów Wiejskich i obsługi Rady Powiatowej