Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych

Szanowni Państwo, co roku, w czasie Świąt Wielkanocnych, przeżywamy na nowo Zmartwychwstanie Chrystusa, uświadamiając sobie, że życie oraz odrodzenie ma sens i jest zwycięstwem nad śmiercią. Szczególnie teraz, w tym wyjątkowym czasie, zwycięstwo życia ma szczególne znaczenie.

Święta Wielkiej Nocy przekładają się na obyczaje i tradycję na wsi, które przekazujemy kolejnym pokoleniom. Kulminacyjnym momentem świąt jest Triduum Paschalne – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, po której następuje Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. W Wielką Niedzielę spotykamy się przy zastawionym stole, w czasie świątecznego śniadania, kiedy dzielimy się poświęconymi pokarmami - owocami wspólnej i ciężkiej rolniczej pracy.

W tym niezwykłym okresie Świąt Wielkanocnych, w imieniu Zarządu, Delegatów Walnego Zgromadzenia, Członków Rad Powiatowych oraz Pracowników Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, życzę wszystkim Rolnikom wielu spotkań w gronie rodziny. Mam nadzieję, że te świąteczne dni przyniosą nam wszystkim chwile wytchnienia, spokoju i dadzą dużo siły w pokonywaniu trudności, a także wiele wiary i nadziei.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego