Styczniowe wydanie miesięcznika "W nowej roli"

Szanowni Państwo, dzięki współpracy Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”, w listopadzie i w grudniu w całym województwie łódzkim odbyły się szkolenia rolników na temat obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeń w rolnictwie (str. 8-9). Szczególnie dziękuję Pani Prezes Zarządu TUW „TUW” Ewie Stachura-Kruszewskiej oraz Pani Katarzynie Białek-Traut Dyrektor Biura Regionalnego w Łodzi za współpracę i zaangażowanie dla samorządu rolniczego.

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego współpracuje również ze Stacją Doświadczalną Oceny Odmian w Sulejowie. W każdym miesięczniku możecie Państwo zapoznać się z aktualnymi wiadomościami dotyczącymi badania roślin uprawnych. Bardzo dziękuję Panu dr. inż. Przemysławowi Majchrowskiemu, Dyrektorowi SDOO, za tak cenne dla rolników informacje. W tym numerze przeczytacie Państwo o Złocie z pola - rynek kukurydzy w naszym kraju jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków nasiennych (str. 10-11).

Zachęcam Państwa również do przeczytania artykułu Lawendowa Barć pod Lasem (str.16). Państwo Sylwia i Mieczysław Łabędzcy tworzą gospodarstwo pasieczne, uprawiają lawendę oraz ekologiczny ogród ziół i roślin miododajnych. W gospodarstwie są organizowane warsztaty, które służą poznawaniu świata przyrody w bezpośrednim z nią kontakcie.

Miłej lektury!

Bronisław Węglewski