Targi Agrotech 2022 za nami

W dniach 18-20 marca 2022 r. w Kielcach odbyły się XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, które wróciły do swojej tradycyjne daty. W Targach ze stoiskiem uczestniczyła także Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Krajowi i zagraniczni liderzy branży zaprezentowali najnowszy sprzęt - od bron talerzowych, przez ciągniki, rozrzutniki obornika i przyczepy rolnicze, aż po nasiona roślin rolniczych, środki ochrony roślin i nawozy, pasze i dodatki paszowe Dopełnieniem oferty byli także dystrybutorzy części do maszyn rolniczych, a także serwisanci sprzętu. Ekspozycja obejmowała również wszelkie akcesoria dla rolnictwa czy segment budownictwa inwentarskiego. Targi AGROTECH są miejscem prezentacji liderów rynku rolniczego na świecie i przedstawicieli branży z najwyższej półki. W Kielcach zobaczyć można było maszyny wyróżniane tytułami najlepszych na świecie i wiele premier.

W ciągu trzech dni targi Agrotech odwiedziło prawie 50 tys. zwiedzających. W 9 halach wystawiło się 350 firm z 11 krajów, w tym z Austrii, Czech, USA, czy Włoch, zajmując 30 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej.

Targi Agrotech to nie tylko przestrzeń handlowa, ale także centrum edukacyjne. Jak co roku na kieleckich targach rolniczych odbywają się szkolenia i prelekcje organizowane zarówno przez prywatne firmy, jak i oficjalne instytucje, dzięki którym rolnicy mogą zdobywać potrzebną dla rozwoju swoich umiejętności wiedzę. W trakcie Agrotechu odbyło się także posiedzenie Rad Powiatowych Świętokrzyskiej Izby Rolniczej, w którym udział wziął Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród 27. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH oraz 21. Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO wręczono także Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza. Otrzymało go Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” za 30 lat współpracy oraz pracę na rzecz rolników. Z rąk Prezesa Puchar odebrała Pani Wioletta Dygas, Dyrektor Oddziału Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Kielcach.

Prezes KRIR Wiktor Szmulewicz oraz Członek Zarządu KRIR Robert Nowak wzięli także udział w Krajowym Finale Olimpiady Młodych Producentów Rolnych organizowanym przez Związek Młodzieży Wiejskich podczas targów w Kielcach oraz wręczyli ufundowane przez samorząd rolniczy nagrody dla opiekunów finalistów.

Źródło: KRIR