Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW" przekazało dla rolników województwa łódzkiego maski ochronne

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW" przekazało dla rolników województwa łódzkiego 250 sztuk masek ochronnych. W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, a przede wszystkim rolników naszego regionu, Prezes IRWŁ Bronisław Węglewski wystosował pismo z podziękowaniem do Pani Anny Bieniawskiej - Dyrektor Biura Regionalnego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Łodzi. Prezes IRWŁ zaznaczył, że samorząd rolniczy zawsze może liczyć na wsparcie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Ze swojej strony zapewnił o dalszej współpracy w zakresie krzewienia idei wzajemności ubezpieczeniowej wśród rolników województwa łódzkiego.

Maseczki ochronne, ufundowane przez TUW "TUW" wykonane są z dwóch warstw bawełny oraz nasączone jonami srebra tj. środkiem TEXFRESH SILVER firmy RUDOLF GmbH na bazie azotanu srebra, czego efektem są trwale związane z włóknem jony srebra, które mają właściwości antybakteryjne. Dzianina testowana była w niemieckim instytucie włókiennictwa, badania wykazały, że po 20 praniach właściwości antybakteryjne zmniejszają się jedynie o 5%.