Wrześniowe wydanie miesięcznika "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo! Po raz drugi Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego była współorganizatorem Dożynek Wojewódzkich, tym razem w Sędziejowicach, w powiecie łaskim. Mam satysfakcję z tak dobrej współpracy samorządu rolniczego z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi i z Panem Marszałkiem Witoldem Stępniem. Współpraca ta przynosi wymierne korzyści rolnikom województwa łódzkiego. Cieszy również zaangażowanie dzieci i młodzieży z obszarów wiejskich w ten piękny dożynkowy zwyczaj. Artykuł na temat dożynek województwa łódzkiego znajdziecie Państwo na stronie 10 miesięcznika W NOWEJ ROLI. XXIV Krajowe Dni Ziemniaka już za nami. Imprezę odwiedziło ponad 11 tys. zwiedzających, którzy mieli wyjątkową możliwość obserwowania jedynego w Polsce, do tej pory, pokazu zbioru ziemniaków z użyciem najnowocześniejszego sprzętu. Mam nadzieję, że ponad 140 wystawców, a także krajowi i zagraniczni specjaliści zaprezentowali Państwu najnowsze techniki i wiedzę w zakresie uprawy i zbioru ziemniaków oraz cebuli. Więcej informacji o KDZ, a także o laureatach odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa” jest na stronie 8 i 9 naszego miesięcznika. Zapraszam Państwa do zapoznania się z artykułem prawniczym na stronie 6, w którym przedstawiamy problematykę związaną z obowiązkiem wydawania przez izby rolnicze opinii dla komorników. Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie określenia przedmiotów należących do rolnika prowadzącego gospodarstwo, które nie podlegają egzekucji z dnia 5 lipca 2017r. (Dz.U. z 2017r. poz. 1385) nałożyło na izby rolnicze nowe obowiązki. Warto się z nimi zapoznać.

Życzę Państwu interesującej lektury!

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego