Wspólne posiedzenie Rad Powiatowych IRWŁ Powiatu Rawskiego i Powiatu Skierniewickiego

W dniu 24 lutego 2017 r. w Sali OSP w Cielądzu (powiat rawski) odbyło się wspólne posiedzenie Rad Powiatowych IRWŁ Powiatu Rawskiego i Powiatu Skierniewickiego. Obradom przewodniczył Pan Mariusz Cheba Przewodniczący Rady będący członkiem Zarządu IRWŁ oraz Andrzej Kowara Przewodniczący Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Skierniewickiego. W obradach uczestniczyli delegaci oraz zaproszeni goście: Pani Anna Bieniawska Dyrektor Biura Regionalnego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Łodzi, Pani Dorota Laska Dyrektor Oddziału Regionalnego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” w Skierniewicach, Pani Teresa Jędraszek Przewodnicząca Rady Powiatu Skierniewickiego oraz  Prezes Zarządu OSM w Głuchowie, Pan Mirosław Belina Starosta Skierniewicki, Pan Andrzej Komala Wiceprezes Zarządu IRWŁ, Pan Jerzy Kuzański Dyrektor Biura IRWŁ w Łodzi, Pani Bożena Cichowicz Kierownik Biura Powiatowego ARiMR, Pan Zbigniew Antosiak pracownik BP ARiMR, Pan Krzysztof Starczewski Wójt Gminy Rawa Mazowiecka, Pan Jarosław Kobierski Członek Zarządu Powiatu Rawskiego, Pan Henryk Majewski Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Gospodarki Terenami Rady Powiatu Rawskiego, Pan Sylwester Krawczyk Sekretarz Gminy Cielądz, Pan Krzysztof Rupiewicz Sekretarz Gminy Regnów.

Posiedzenie składało się z III części:

I Część merytoryczno-szkoleniowa

II Część rekreacyjna : halowy turniej piłki nożnej  drużyn  reprezentujących   instytucje związane z rolnictwem

III Część integracyjna: degustacja potraw regionalnych.

W I części posiedzenia odbyło się szkolenie z zakresu obowiązkowych ubezpieczeń w rolnictwie, które poprowadziła Pani Anna Bieniawska Dyrektor Biura Regionalnego TUW „TUW” oraz Pani Dorota Laska Dyrektor Oddziału Regionalnego TUW „TUW w Skierniewicach. Prelegentki przedstawiły zakres obowiązkowych ubezpieczeń z uwzględnieniem  zmian, które obowiązują od 01 stycznia 2017 r.

Następnie Pani Bożena Cichowicz Kierownik BP ARiMR w Rawie Mazowieckiej przedstawiła zmiany w systemie wsparcia bezpośredniego od 2017 r. oraz  omówiła planowany nabór wniosków w ramach PROW 2014-2020 w I półroczu 2017 r :

„Restrukturyzacja małych gospodarstw”,

„Premie dla młodych rolników”,

„Modernizacja gospodarstw rolnych”.

W kolejnym punkcie obrad głos zabrali Pan Andrzej Komala Wiceprezes Zarządu IRWŁ oraz Pan Jerzy Kuzański Dyrektor Biura IRWŁ w Łodzi. Panowie przedstawili sprawozdanie z bieżącej działalności Zarządu i Biura Centralnego. Poruszono też kwestię dzierżawy obwodów łowieckich i szkód łowieckich.

II część obrad odbyła się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Cielądzu, gdzie rozegrano Halowy Turniej Piłki Nożnej drużyn reprezentujących instytucje związane z rolnictwem. Był to już V turniej w ramach cyklicznych spotkań, które odbywają się corocznie od 5 lat. Jego organizatorami są rawska i skierniewicka rada powiatowa. Dotychczas miały one miejsce w Starej Wojskiej gm. Rawa Mazowiecka, w Białej Rawskiej (dwukrotnie), w Godzianowie pow. skierniewicki i tegoroczny turniej – w Cielądzu. W tegorocznym turnieju udział wzięło 7 drużyn: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” z Łodzi, ARiMR Biuro Kontroli na Miejscu, Starostwo Powiatowe Skierniewice, Rada Powiatowa IRWŁ Powiatu Rawskiego, Rada Powiatowa IRWŁ Powiatu Skierniewickiego, Austria Juice, Związek Sadowników RP Oddz. Biała Rawska. Zwycięzcą turnieju została drużyna ARIMR z Łodzi. II miejsce wywalczyła drużyna Starostwa Powiatowego ze Skierniewic. III miejsce zajęła drużyna Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Skierniewickiego. Puchary Prezesa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Pana Bronisława Węglewskiego oraz Przewodniczących Rad Powiatowych IRWŁ w Rawie Mazowieckiej i Skierniewicach dla zwycięskich drużyn wręczyli Pan Mariusz Cheba Przewodniczący i Członek Zarządu, Pan Andrzej Kowara Przewodniczący Rady Powiatu Skierniewickiego i Delegat na Walne Zgromadzenie IRWŁ Pan Jacek Ossowicz, Pan Paweł Królak Wójt Gminy Cielądz. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy za uczestnictwo.

Po zakończeniu turnieju odbyła się degustacja potraw regionalnych, możliwa dzięki wsparciu  Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” Biuro Regionalne z Łodzi oraz Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej
z Głuchowa, która wystawiła swoje produkty.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji wspólnego posiedzenia Rad Powiatowych połączonego z Turniejem Piłki Nożnej w szczególności do: Pani Anny Bieniawskiej Dyrektor Biura Regionalnego TUW „TUW” w Łodzi, Pani Doroty Laski Dyrektor Oddziału TUW „TUW” w Skierniewicach, Pani Teresy Jędraszek Prezes OSM w Głuchowie, Pana Pawła Królaka Wójta Gminy Cielądz, Pana Bogdana Batorka Dyrektora Zespołu Szkół w Cielądzu.

Małgorzata Rosa

Specjalista ds. obszarów wiejskich i obsługi rady powiatowej