XII w V kadencji posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ w Poddębicach

W dniu 01.03.2017r.  odbyło się XII/V kadencji posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Poddębicach. W związku z kończącymi się dziesięcioletnimi umowami dzierżawy Kół Łowieckich. Rada Powiatowa IRWŁ w Poddębicach spotkała się aby ocenić działalność Kół Łowieckich na terenie powiatu poddębickiego. Podczas dyskusji członkowie Rady przytaczali liczne przykłady ze swoich doświadczeń w kontaktach z kołami łowieckimi przy szacowaniu szkód w użytkach zielonych i uprawach rolnych. Rozmawiano o naborze wniosków: od 30 marca do 28 kwietnia 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o pomoc na restrukturyzację małych gospodarstw z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, od 13 marca do 11 kwietnia 2017 r. ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznanie 100 tys. zł premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

Iwona Sikorska

Specjalista ds. obszarów wiejskich i obsługi Rady Powiatowej IRWŁ w Poddębicach