Zapraszamy na konkurs "Łódzkie się spisuje" w sierpniowym numerze "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo zapraszam do lektury sierpniowego wydania „W nowej roli” - publikacji Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 kończy się już 30 września 2021 roku. Pamiętajmy, że udział w spisie to nasz obwiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym. Konkurs promujący ideę narodowego spisu - „Łódzkie się spisuje” - publikujemy na stronie 8-9 naszego miesięcznika i zapraszamy do rozwiązywania zadań. Odpowiedzi prosimy wysłać na adres: konkursy_LDZ@stat.gov.pl, a w temacie maila prosimy wpisać nazwę miesięcznika - „W nowej roli”. Czekają na państwa atrakcyjne nagrody!

Zapraszam również na strony 6 i 7, gdzie opisujemy działania Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, m.in. posiedzenia rad powiatowych, spotkań dotyczących ASF oraz opinii,  które wydaje IRWŁ i przesyła do Krajowej Rady Izb Rolniczych, a także wniosków m.in.: w sprawie niskich cen tuczników, niskich cen owoców miękkich.

Szanowni Państwo, minął rok ciężkiej pracy. To właśnie dzięki chłopskiej cierpliwości, uporowi i niezachwianej nadziei, że zasiane ziarno zawsze plonuje, na naszych stołach jest pyszny polski chleb. Z ogromną radością możemy dziś uczestniczyć w dożynkowym korowodzie - tradycji tak ważnej dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Doceniając Państwa trud i zaangażowanie, w imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, życzę pomyślności i satysfakcji z pracy oraz zdrowia, szczęścia i wspaniałych plonów w przyszłym roku.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego