Rada Powiatowa IRWŁ Powiatu Opoczyńskiego

W dniu 7.10.2021 w Starostwie Powiatowym w Opocznie  odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Powiatu Opoczyńskiego. Posiedzenie otworzył Z-ca Przewodniczącego Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Opocznie Pan Krzysztof Juszyński, który przywitał zaproszonych gości i delegatów Rady Powiatowej w Opocznie.  Na posiedzeniu wśród zaproszonych gości byli obecni: Pani Agnieszka Jackowska Przewodnicząca ZO Polskiego Związku Łowieckiego w Piotrkowie Trybunalskim oraz Pan Piotr Kociołek Prezes firmy SAM-ROL, Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Bełchatowie.

Na posiedzeniu poruszane były aktualne problemy rolników z naszego powiatu. Poruszano m.in temat wzrostu cen nawozów, paliwa, które uderzają w polskich rolników, powodując iż, coraz więcej rolników zastanawia się nad celowością dalszego prowadzenia gospodarstwa przy obecnych cenach.

Został omówiony problem szkód wyrządzonych przez dzików oraz szacowania przez koła łowieckie, ASF- gdzie rezerwuarem jest dzik, a wektorem człowiek, który chodzi do lasu, kupuje z nieznanych źródeł itp.

Na posiedzeniu została również wydana opinia nt. sprzedaży działki w Mroczkowie Dużym.

Sylwia Wosek

Biuro Powiatowe IRWŁ