Listopadowe wydanie "W nowej roli"

Szanowni Państwo, zapraszam do lektury listopadowego wydania „W nowej roli”. 19 października 2021r. w siedzibie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Łodzi, odbyło się posiedzenie Stałej Komisji Problemowej IRWŁ ds. Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Przewodnim tematem posiedzenia były problemy i zagrożenia dla hodowców trzody chlewnej, związane z wystąpieniem wirusa ASF. Rozmawiano również o wzroście cen środków do produkcji rolnej, w szczególności cen za nawozy mineralne i olej napędowy. Wszystkie wnioski zostały skierowane do Krajowej Rady Izb Rolniczych. Więcej o problematyce w rolnictwie w Łódzkiem można przeczytać na stronie 8 i 9 w Temacie numeru.

Zapraszamy wszystkich rolników na Bazarek „Prosto od Rolnika” zorganizowany przez KOWR OT w Łodzi. Co sobotę, na dziedzińcu przy ul. Północnej 27/29, obok siedziby KOWR, rolnicy bezpośrednio mogą dotrzeć do konsumenta i sprzedawać swoje produkty, dlatego zapraszamy łodzian na świeżą i dobrej jakości polską żywność. Wszak Polska smakuje!

Miłość do zwierząt i kozich serów to charakterystyka gospodarstwa GROSER, o którym piszemy na stronie 16. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego miała przyjemność zgłosić Panią Monikę Lasoń, pasjonatkę zdrowego żywienia, do ogólnopolskiego konkursu III edycji pn. „Rolniczki motorem innowacji gospodarstw rolnych w Polsce”, organizowanego przez Krajową Radę Izb Rolniczych. Życzymy powodzenia!

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego