Polecamy Państwu majowe wydanie "W nowej roli"

Szanowni Państwo, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego promuje wszelkie inicjatywy na obszarach wiejskich, a także działania w społeczności lokalnej. Dlatego szczególnie polecam Państwu dwa artykułów w naszym majowym miesięczniku. Stowarzyszenie „Sędziejowice na plus” (strona 8 i 9) powołane zostało przez młodych społeczników. Celem stowarzyszenia było pozyskiwanie środków na realizację zadań oraz organizację wydarzeń dla gminy. Koło Gospodyń Wiejskich „Kowiesy w Szpilkach”, to kolejna organizacja, która podejmuje się działań aktywizujących społeczność lokalną. Jednym z sukcesów koła jest wydany kalendarza, w którym Panie przełamały bariery i doceniły siebie. Gratuluję takiego podejścia do życia, a Państwa zapraszam na stronę 16.

W roku 2021 na terenie województwa łódzkiego i śląskiego badanych było 19 odmian łubinu wąskolistnego. Wyniki doświadczeń SDOO Sulejów, tak pomocne dla rolników, przestawione są na stronie 10 i 11.

Zarząd Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” podjął decyzję o powołaniu Pani Anny Bieniawskiej – wieloletniego Dyrektora Biura Regionalnego w Łodzi na stanowisko Doradcy ds. Produktowych i Operacyjnych. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor za tak ogromne zaangażowanie w sprawy rolnictwa, a szczególnie rolnictwa województwa łódzkiego. Cieszę się również, że pałeczkę przejmuje Pani Katarzyna Białek-Traut, teraz Dyrektor Biura Regionalnego w Łodzi. Życzę Paniom uśmiechu i wielu sukcesów zawodowych, a Państwa zapraszam na stronę 14.

Bronisław Węglewski

Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego