Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Bełchatowskiego

W dniu 7 czerwca 2024 r odbyło się IV/2024 posiedzenia VII kadencji Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Bełchatowie. Posiedzenie miało charakter wyjazdowy do Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie.  Najważniejsze punkty z porządku obrad to:

Bieżące informacje z działalności Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

Zostały złożone 3 wnioski przez delegatów do Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

Pismo IRWŁ do KRIR - Wnioski Rad Powiatowych IRWŁ Powiatu Rawskiego i Poddębickiego

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, popierając wnioski zgłoszone przez członków Rad Powiatowych IRWŁ Powiatu Rawskiego i Poddębickiego, Prezes IRWŁ Bronisław Węglewski skierował pismo do Prezesa KRIR Wiktora Szmulewicza z prośbą o rozpatrzenie i realizację poniższych wniosków.

Drugie Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Łęczyckiego.

W dniu  13 czerwca  2024 roku w Starostwie Powiatowym w Łęczycy odbyło drugie w tym roku  Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Łęczyckiego. Obradom przewodniczył Dariusz Kowalczyk  - Przewodniczący  Rady Powiatowej IRWŁ w Łęczycy.

Piknik Truskawkowy w Buczku!

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego wraz z Krajową Radą Izb Rolniczych zorganizowały Piknik Truskawkowy - sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw,  który odbył się w sobotę - 29 czerwca 2024 roku w Buczku na VIII Krajowym Święcie Truskawki. Uczestnicy pikniku mieli okazję kosztować buczkowskiej dorodnej truskawki i bułeczek truskawkowych, które cieszyły się dużym uznaniem. Pełne kosze i tace z pysznościami  roznoszone  przez hostessy znikały bardzo szybko. Największą jednak atrakcją cieszyły się konkursy dla dzieci i młodzieży.