Ekosystemy leśne, premie dla młodych rolników, restrukturyzacja małych gospodarstw - ostatnie dni na ubieganie się o pomoc

Niewiele czasu pozostało, by starać się o wsparcie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na inwestycje w ekosystemy leśne, rozpoczęcie działalności rolniczej i restrukturyzację małych gospodarstw – w ramach dofinansowania z budżetu PROW 2014-2020.

Posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Pajęcznie

W dniu 14 czerwca 2021 roku odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Pajęcznie, które otworzył i prowadził Przewodniczący Rady – Pan Paweł Sikora. W posiedzeniu wzięli udział członkowie Rady Powiatowej IRWŁ w Pajęcznie oraz zaproszeni goście; p Jacek Różański- kierownik ARIMR w Pajęcznie, p. Robert Kasielski- pracownik ARIMR w Pajęcznie, p. Kamil Ceglarek- kierownik KRUS w Pajęcznie oraz p. Andrzej Komala- wiceprezes Izby Rolniczej w Łodzi. Posiedzenie miało charakter informacyjny. Podczas obrad poruszono następujące tematy:

IRWŁ do KRIR - wnioski członków RP IRWŁ w Opocznie i Poddębicach

W imieniu Zarządu Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego popierając wnioski zgłoszone przez członków Rady Powiatowej IRWŁ w Opocznie oraz członków Rady Powiatowej IRWŁ w Poddębicach, Dyrektor Biura IRWŁ Jerzy Kuzański skierował do Wiktora Szmulewicza - Prezesa KRIR  proszę o ich rozpatrzenie i dalszą realizację.

Rada Powiatowa IRWŁ Powiatu Rawskiego

W dniu 10 czerwca 2021 r. w Urzędzie Gminy w Sadkowicach  odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Rawskiego. W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Rady Powiatowej oraz zaproszeni goście: Członek Zarządu IRWŁ Pan Jacek Ossowicz, Sekretarz Gminy Sadkowice Pan Krzysztof Starczewski, Kierownik BP ARiMR Pani Bożena Cichowicz, pracownik BP ARiMR Pani Małgorzata Chojecka, Prezes Oddziału Gminnego Związku Sadowników RP w Sadkowicach Pan Waldemar Olborski, Włodzimierz Szczepański Dziennikarz Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy.

Posiedzenie Rady Powiatowego Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Bełchatowie

W dniu 11 czerwca 2021 roku odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ w Bełchatowie. Posiedzenie miało charakter wyjazdowy - do Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Sulejowie. W posiedzeniu, oprócz członków Rady, wziął udział Pan Dyrektor SDOO Przemysław Majchrowski. Delegaci zostali zapoznani z działalnością SDOO w Sulejowie, programem porejestrowego doświadczalnictwa odmianowego i listą odmian zalecanych do uprawy. Prezentacji dokonał Pan Dyrektor SDOO.

Weź udział w ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”

MRiRW zaprasza do udziału w ogólnopolskim, amatorskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”. Nagraj i przyślij nam swój film. Pokaż jak zmienia się polska wieś. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 września 2021 r. Szczegóły znajdziesz na stronie MRiRW, w zakładce konkursowej: www.gov.pl/web/rolnictwo/ogolnopolski-konkurs-filmowy-swiat-sie-kreci-wokol-wsi.

Strony

Subskrybuj Izba Rolnicza RSS