Można składać wnioski o dopłaty do materiału siewnego

Jeszcze do 10 lipca 2024 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany lub ekologicznego materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany. Dotychczas wnioski złożyło 14 tys. rolników.

Przypominamy, że wnioski przyjmują biura powiatowe ARiMR właściwe ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Dokumenty można składać osobiście, za pośrednictwem platformy ePUAP, platformy mObywatel lub wysłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Zgierskiego

W dniu 11.06.2024r. delegaci powiatu zgierskiego spotkali się na posiedzeniu Rady Powiatowej IRWL Powiatu Zgierskiego w miejscowości Lućmierz, w Stacji Doświadczalnictwa Oceny Odmian na Dniach Pola. Po omówieniu bieżących spraw w zakresie rolnictwa, opłacalności produkcji rolnej delegaci wysłuchali przedstawicieli Stacji na temat doświadczeń w produkcji roślinnej, hodowli nowych odmian.

II w VII kadencji Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

II w VII kadencji Walne Zgromadzenie IRWŁ odbyło się 10 czerwca 2024 rok w sali konferencyjnej siedziby Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego w Łodzi. W posiedzeniu Walnego Zgromadzenia uczestniczyli Przewodniczący i Delegaci Rad Powiatowych IRWŁ z całego województwa łódzkiego oraz przedstawiciele instytucji rolniczych. Walne Zgromadzenie IRWŁ otworzył Prezes Bronisław Węglewski, a obrady poprowadził Członek Zarządu IRWŁ Jan Kołodziejczyk.

 „Świat się kręci wokół wsi”!

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest Organizatorem konkursu, zapraszamy do udziału w IV ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”. Partnerami w organizacji konkursu są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Nagraj i prześlij swój film do Organizatora konkursu. Pokaż, jak zmienia się polska wieś.

Organizator czeka na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi.

Jak się zgłosić?

Sprawozdanie z finałów wojewódzkich konkursu na rymowankę i konkursu plastycznego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”

5 czerwca 2024 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyły się rozstrzygnięcia etapów wojewódzkich dwóch konkursów:

- V Ogólnopolskiego Konkursu Dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki;

- XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”, nad którym honorowy patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Potrzebne inwestycje w nawodnienia

W dniu 29 maja 2024 r. Zarząd KRIR realizując wniosek zgłoszony podczas IV posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VII kadencji, które odbyło się 23 maja 2024 roku w Warszawie, zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego z wnioskiem o uruchomienie naboru w ramach działania inwestycyjnego  w obszarze nawadniania w gospodarstwie rolnym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym proponujemy uznanie za koszty kwalifikowane m.in.

Strony

Subskrybuj Izba Rolnicza RSS