„Świat się kręci wokół wsi”!

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest Organizatorem konkursu, zapraszamy do udziału w IV ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”. Partnerami w organizacji konkursu są Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Nagraj i prześlij swój film do Organizatora konkursu. Pokaż, jak zmienia się polska wieś.

Organizator czeka na filmowe opowieści o życiu na wsi, które staną się inspiracją dla innych młodych ludzi.

Jak się zgłosić?

Sprawozdanie z finałów wojewódzkich konkursu na rymowankę i konkursu plastycznego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”

5 czerwca 2024 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyły się rozstrzygnięcia etapów wojewódzkich dwóch konkursów:

- V Ogólnopolskiego Konkursu Dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki;

- XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”, nad którym honorowy patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Potrzebne inwestycje w nawodnienia

W dniu 29 maja 2024 r. Zarząd KRIR realizując wniosek zgłoszony podczas IV posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VII kadencji, które odbyło się 23 maja 2024 roku w Warszawie, zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Czesława Siekierskiego z wnioskiem o uruchomienie naboru w ramach działania inwestycyjnego  w obszarze nawadniania w gospodarstwie rolnym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym proponujemy uznanie za koszty kwalifikowane m.in.

Pomoc do zbóż - wyjaśnia MRiRW

W odpowiedzi na wystąpienie Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z 26 kwietnia 2024 r.  dotyczącym dopłat do zbóż sprzedanych od lipca 2023 r., Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformował, że określając początkowy termin sprzedaży zbóż, do których udzielone zostanie wsparcie w postaci dotacji, na styczeń 2024 roku - brano pod uwagę wielkość skupu zbóż w całym kraju. Od stycznia br. ilość skupowanego zboża znacznie zmniejszyła się.

Dzień Dziecka w Gminie Sędziejowice

OSP i KGW Kamostek zorganizowali Dzień Dziecka, w którym wzięło udział ponad 100 dzieci z terenu Gminy Sędziejowice. Wśród atrakcji były dmuchane zamki i zjeżdżalnie, animacje i malowanie twarzy, gry i konkursy z nagrodami. Organizatorzy zapewnili również gastronomię i pączki dla każdego dziecka. Wydarzenie było wsparte przez Prezesa IRWŁ - Bronisława Węglewskiego oraz Radę Powiatową IRWŁ Powiatu Łaskiego.

Marek Krawczyk

Biuro Powiatowej IRWŁ w Łasku 

Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Łódzko-Wschodniego

W dniu 23 maja 2024 roku, o godz. 10.00, w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji w Rzgowie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Łódzko-Wschodniego. Posiedzenie otworzył Marcin Derach Delegat Rady Powiatowej do Walnego Zgromadzenia Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego i przywitał zaproszonych gości: Członka Zarządu IRWŁ Grzegorza Antoniewskiego, Tomasza Dzierżanowskiego, Rafała Wielocha z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi oraz Annę Gołaszewską i Lukasza Krawca z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zs.

Strony

Subskrybuj Izba Rolnicza RSS