Wniosek KRIR w sprawie dopłat do tytoniu

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 13 marca 2023 r. na wniosek z XV Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych do Wicepremiera, Miniistra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka o zmianę przepisów dotyczących okresu referencyjnego, od czego zależy przyznanie płatności niezwiązanej do tytoniu w ramach Planu Strategicznego WPR na lata 2023-2027.

Wniosek KRIR w sprawie ekoschematu obszary z roślinami miododajnymi

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych realizując wniosek przyjęty podczas XV Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI Kadencji wystąpił 13 marca 2023 r.  do Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o objęcie płatnością w ramach ekoschematu obszary z roślinami miododajnymi upraw jednogatunkowych.

KRIR wnioskuje o szkolenia dla doradców rolniczych

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił 13 marca 2023 r. do Wicepremiera, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, realizując wniosek przyjęty podczas XV Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI Kadencji o przeprowadzenie w trybie uproszczonym i przyspieszonym szkoleń dla doradców rolniczych, którzy utracili uprawnienia i zostali skreśleni z listy prowadzonej przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Komunikat prasowy Copa-Cogeca

Z nowego sprawozdania EFSA wynika, że unijny sektor hodowli spełnia wymagania ustanowione w rozporządzeniu w sprawie weterynaryjnych produktów leczniczych. Najnowsze sprawozdanie w sprawie obecności pozostałości weterynaryjnych produktów leczniczych i pewnych substancji w żywych zwierzętach i produktach pochodzenia zwierzęcego, opublikowane przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności wskazuje, że rolnicy podejmują odpowiednie kroki, by stosować się do rozporządzenia UE w sprawie weterynaryjnych produktów leczniczych.

Marcowe wydanie miesięcznika "W nowej roli"

Szanowni Państwo, zapraszam do lektury marcowego wydania „W nowej roli”. Szczególnie zachęcam Państwa do przeczytania artykułu o inwentarzu Państwa Małgorzaty i Grzegorza Baran, którzy prowadzą niewielkie gospodarstwo rolne, ukierunkowane na produkcję roślinną z przewagą uprawy zbóż. Ale to nie wszystko. Pasją jest hodowla drobiu ozdobnego, która przerodziła się w hobby całej rodziny i znajomych. Obrządek całej gromadki (ok. 100 sztuk) to prawie 2 godziny dziennie, a cały inwentarz karmiony jest zbożem z gospodarstwa.

Strony

Subskrybuj Izba Rolnicza RSS