Czerwcowe wydanie miesięcznika "W NOWEJ ROLI"

Szanowni Państwo! Zapraszam do lektury czerwcowego numeru „W nowej roli” – pisma Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

„Pamiętajmy o pszczołach!” to Temat numeru (str. 8-9) tego wydania miesięcznika. Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej to grupa pasjonatów pszczelarstwa i pszczół. Celem organizacji jest propagowanie wiedzy o pszczołach i ich wpływie na środowisko. Pomaga również stawiać pierwsze kroki nowym pszczelarzom, a także wspiera wszystkich tych, którzy chcą zakładać pasieki m.in. w mieście. Ostatnio 5 uli stanęło na dachu Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego, a na terenie Instytutu Socjologii UŁ Stowarzyszenie postawiło domek do apiterapi.

„Bezpiecznie na wsi mamy…” to ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci, organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z okazji 30 lat funkcjonowania wśród rolników. Konkurs miał na celu promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolniczego. Mimo pandemii, na terenie województwa łódzkiego w konkursie wzięło udział 2 441 uczniów ze 184 szkół podstawowych. Jedna z prac jest na naszej okładce i hasło Agnieszki Radek z VI klasy, Szkoły Podstawowej w Skierniewicach - „Głośna zabawa to nie w pole wyprawa” oddaje w pełni właściwy sposób zachowania na polu. Zapraszamy na stronę 12, gdzie zobaczycie Państwo są również inne wspaniałe prace.

Zapraszam również do zapoznania się na stronie 13 z konkursem wojewódzkim „Weekend na wsi”, do którego zachęca Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Ideą konkursu jest popularyzacja wypoczynku na obszarach wiejskich województwa łódzkiego oraz promocja wsi, jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego. W tegorocznej edycji w konkursie mogą wziąć udział właściciele gospodarstw agroturystycznych oraz właściciele obiektów świadczących usługi turystyczne. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 lipca 2021 roku.

Życzę miłej lektury!

Bronisław Węglewski