Targi Rolnicze ROL-SZANSA

Rada Powiatowa Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Piotrkowskiego wraz z Przewodniczącym Januszem Terką dniach 24 - 25 sierpień 2024 roku brała udział w targach rolniczych ROL-SZANSA 2024 , które organizowane są corocznie przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział w Piotrkowie Trybunalskim przy ul.

Święto owoców i warzyw

Podczas Łódzkiego Święta Owoców i Warzyw Rady Osiedla „Dolina Łódki”  w Łodzi, 31 sierpnia 2024 roku, odbyło się „Święto Owoców i Warzyw” sfinansowane ze środków finansowych Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. „Święto Owoców i Warzyw” było przygotowane przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego i Krajową Radę Izb Rolniczych.

Dożynki Powiatowe w Sadkowicach

W  niedzielę 25 sierpnia 2024 r. w Sadkowicach odbyły się Dożynki Powiatu Rawskiego. Święto Plonów to radość i odpoczynek po ciężkiej pracy, to najważniejsze w roku święto rolników, które jest zwieńczeniem ich trudu. Dożynki są symbolicznym podziękowaniem za zbiory i prośbą o urodzaj w kolejnych latach oraz wspaniałą okazją do wspólnego spotkania rolników i sadowników. Uroczystości dożynkowe wieńczące trud i całoroczną pracę rolników, ogrodników i sadowników tradycyjnie rozpoczęły się Mszą Św.

Święto Plonów w Jabłkowej Krainie

W niedzielę 18 sierpnia 2024 r. w Białej Rawskiej odbyło się Święto Plonów w Jabłkowej Krainie. Uroczystości dożynkowe odbyły się w Parku Miejskim, a część koncertowa na Targowisku Miejskim.  Mszę Św. Dziękczynną sprawował Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Białej Rawskiej - Bogdan Zatorski. Po Mszy Świętej odbył się obrzęd chleba, występ Bialskiej Orkiestry Dętej OSP, prezentacja wieńców i koszy dożynkowych oraz okolicznościowe przemówienia.

XVI Powiatowy Konkurs Orki

W sobotę, 24 sierpnia 2024 roku na polu Kamili Klimczak w miejscowości Wola Cyrusowa gmina Dmosin odbył się już po raz szesnasty Powiatowy Konkurs Orki. Do konkursu przystąpiło 15 uczestników w dwóch kategoriach: pług obrotowy i pług zagonowy. Pracę rolników oceniała Komisja w skład której wchodził między innymi Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej Powiatu Brzezińskiego Eugeniusz Supera. W kategorii pług obrotowy pierwsze miejsce zajął Łukasz Kobus rolnik ze wsi Zalesie, w kategorii pług zagonowy zwyciężył Maciej Zieliński rolnik ze wsi Kobylin.

Posiedzenie Rady Powiatowej IRWŁ Powiatu Opoczyńskiego

W dniu 21.08.2024 w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Powiatu Opoczyńskiego. Wśród zaproszonych gości byli: Pani Elżbieta Stępień – Kierownik Oddziału WIORiN w Opocznie, Pan Tomasz Woźniak - Lekarz Weterynarii w Opocznie, Pan Marcin Baranowski- Starosta Starostwa Powiatowego w Opocznie, Pani Iwona Śpiewak p.o. Kierownik ARiMR w Opocznie.