Rolnicy z powiatu sieradzkiego na Targi AGRO-SHOW w Bednarach

W  dniach 20-22 września 2024 roku w Targi AGRO-SHOW w Bednarach mieli okazję uczestniczyć rolnicy z gminy Błaszki i powiatu sieradzkiego. Na ponad 100 ha powierzchni wystawiło się ponad 700 wystawców z Polski i z zagranicy. Rolnicy mogli zapoznać się z bogatą gamą maszyn rolniczych, ofertą producentów nawozów, nasion, środków ochrony roślin, wyposażenia budynków inwentarskich, części zamiennych do maszyn i urządzeń branż związanych z rolnictwem.

Wystawa Rolnicza AGRO SHOW

W dniu 21 września 2024 roku rolnicy z powiatu brzezińskiego uczestniczyli w największych w Europie targach rolniczych. Na powierzchni około 120 ha  w miejscowości Bednary odbyła się 25 Wystawa Rolnicza AGRO SHOW,  organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W Targach wystawiło się ponad 700 wystawców z Polski i zagranicy. Targi od lat są doskonałym miejscem prezentacji maszyn i urządzeń rolniczych.

TURNIEJ WSI GMINY SKIERNIEWICE

"EKOBIESIADA" bo tak nazwano imprezę, która odbyła się  8 września 2024 na boisku sportowym w Sierakowicach Lewych, była to równoczenie V edycja Turnieju wsi Gminy Skierniewice .Uczestniczyły w niej delegacje z sołectw Gminy Skierniewice z sołtysem/radnym lub wyznaczoną przez nich osobą na czele. Do rozgrywek zgłosiło się  sześć drużyn, które rywalizowały w kilkunastu zabawnych dyscyplinach sportowych. Zawody rozpoczęła wójt Gminy (Delegat Skierniewickiej IRWŁ) Lucja Skarzyńska i Kamil Szczepanik, który poprowadził i na bieżąco komentował wydarzenie.

Na wniosek KRIR nastąpi zmiana definicji traw wieloletnich w ekoschemacie Uproszczone systemy uprawy

W odpowiedzi na wniosek Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych z 14 sierpnia 2024 r. o zmianę przepisów dotyczących uprawy traw na gruntach ornych w kontekście płatności obszarowych i realizacji ekoschematów tak aby trawy uprawiane na nasiona uznać za uprawę jednoroczną, aby przepisy odzwierciedlały praktykę zmianowania i rolnicy mogli korzystać z praktyki Uproszczone systemy uprawy resort rolnictwa przedstawił poniższe wyjaśnienia: